KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16066082
nr 1606 6082
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -43, "Blommande Hibiscus". Olja på pannå, 44x29 cm, yttermått inklusive ram: 56x40 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 18 mars 2024
kl 20:52:18
100 kr
150 kr
200 kr
500 kr
700 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén